Prawo karne w ujęciu porównawczym – terminologia prawnicza z polskiego, belgijskiego i holenderskiego prawa karnego

Szkolenie online dla tłumaczy j. niderlandzkiego – maj 2023

Organizator: Fundacja FreeLING

Terminy:

Środa 10, 17 i 24 maja 2023 r. – godzina 17.30-20.30

Miejsce: webinary online na platformie Zoom

Zakres tematyczny

Jeżeli ciekawią Cię zagadnienia terminologiczne z prawa karnego i chcesz wgłębić różnice terminologiczne między prawem belgijskim, holenderskim i polskim, zapraszamy na ten cykl webinarów. 

Rozwiniemy zagadnienia przedstawione na webinarze wprowadzącym „Valse vrienden in het strafrecht”.

Szkolenie przeznaczone jest dla tłumaczy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, pragnących zgłębić i uporządkować swoją wiedzę w zakresie terminologii prawniczej.
Cykl webinarów składa się z trzech praktycznych warsztatów tłumaczeniowych, każde trwający 3 godziny zegarowe.

Prowadząca poprowadzi uczestników przez wszystkie etapy postępowania karnego zwracając uwagę na problemy tłumaczeniowe. Omówi terminologię w ujęciu porównawczym z uwzględnianiem specyfiki polskiego, belgijskiego i holenderskiego prawa karnego. Uczestnicy wdrażają przedstawioną wiedzę terminologiczną w ćwiczeniach tłumaczeniowych opartych na prawdziwych dokumentach.  

 


Daty kolidują z Twoimi planami? Nie szkodzi! Wykład będzie nagrywany, dzięki czemu możesz go odsłuchać po webinarze.

Quiz udostępniony po zakończeniu szkolenia umożliwi uczestnikom sprawdzenie i utrwalanie nabytej wiedzy, a także będzie podstawą do wystawienia certyfikatu udziału w szkoleniu.

Prowadzący: Stefanie Bogaerts

Forma
webinary interaktywne (łączny czas trwania webinarów: 9 godzin zegarowych)

Grupa docelowa
Szkolenie jest skierowane do początkujących i doświadczonych tłumaczy j. niderlandzkiego zainteresowanych przekładem tekstów prawniczych. 

Minimalna liczba uczestników warsztatów: 5
Maksymalna liczba uczestników warsztatów: 20

Techniczne warunki uczestnictwa
Do udziału w webinariach wymagany jest dostęp do komputera, Internetu i głośników (oraz opcjonalnie mikrofonu).
W dniu pierwszego webinaru najpóźniej do godziny 13.00 uczestnik otrzyma zaproszenie do logowania na platformie e-learningowej Fundacji FreeLING freeling.moodle.org.pl, gdzie będą udostępnione materiały szkoleniowe oraz link do pokoju webinarowego.
Webinary będą prowadzone na platformie zoom.us.

Webinary odbędą się na platformie Zoom.
Po zakończeniu webinaru w ciągu 10 dni nagranie z webinaru zostanie udostępnione na platformie e-learningowej freeling.moodle.org.pl. 
Uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania webinarium oraz materiałów w formie elektronicznej przez 6 miesięcy, także w przypadku nieobecności na żywo.

Warunkiem uzyskania certyfikatu ze szkolenia jest rozwiązanie quizu sprawdzającego wiedzę, udostępnionego na platformie e-learningowej freeling.moodle.org.pl po zakończeniu webinariów.

Cena
980 zł (900 zł dla członków organizacji partnerskich)
Uczestnikom webinaru „Valse vrienden in het strafrecht” przysługuje zniżkę w wysokości 100 zł.

Wliczono w cenę: udział w webinarium, dostęp do platformy e-learningowej freeling.moodle.org.pl z materiałami szkoleniowymi oraz nagraniem webinarium przez 6 miesięcy, koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

Certyfikaty
Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa po rozwiązaniu QUIZU sprawdzającego wiedzę zdobytą podczas webinarów. Quiz zostanie udostępniony po zakończeniu szkolenia.

Grant szkoleniowy
Fundacja FreeLING przyznaje jeden grant szkoleniowy na szkolenie. Grant obejmuje darmowy udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa. Zasady przyznania grantów można znaleźć w zakładce Szkolenia/Granty szkoleniowe.

Rejestracja
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją pod numerem telefonu: 502 408 320.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.

Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników konieczna do przeprowadzenia webinarów. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone.