11 września 2021 – Warszawa – Szkolenie dla tłumaczy języka rosyjskiego – Podatki i księgowość w języku polskim i rosyjskim

Organizator: Fundacja FreeLING

Termin: sobota, 11 września 2021 r.

Miejsce: Warszawa, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Business Room, ul. T. Chałubińskiego 8

Zakres tematyczny:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących poznać zagadnienia podatkowe i księgowe w Polsce i Rosji przydatne w pracy tłumacza. Podczas warsztatów tłumacze będą mieli możliwość zweryfikowania i uzupełnienia swojej wiedzy na temat rachunkowości oraz przećwiczenia w praktyce tłumaczenia charakterystycznych dokumentów związanych z tą dziedziną.

Część 1 – Systemy podatkowe i nazewnictwo

  • Podatki od osób fizycznych
  • Podatki od osób prawnych
  • VAT
  • Wykroczenia skarbowe

Część 2 – Terminologia rachunkowa

  • Dokumentacja księgowa (księgi, noty, ewidencje)
  • Operacje księgowe (księgowanie, amortyzacja etc.)
  • Sprawy pracownicze (rodzaje umów, świadczeń, składek)

Część 3 – Translatorium

  • Tłumaczenie wybranych dokumentów na przykładzie bilansu oraz sprawozdania finansowego spółki.

Prowadzący: Maria Najdienowa

Forma: terminologiczne warsztaty translatorskie

Grupa docelowa:

Szkolenie jest skierowane do:

  • początkujących i doświadczonych tłumaczy języka rosyjskiego zainteresowanych tłumaczeniem tekstów związanych z podatkami i rachunkowością oraz tłumaczy posługujących się j. rosyjskim jako językiem pośrednim przy tłumaczeniu tekstów specjalistycznych;
  • osób pracujących i kształcących się w zakresie księgowości posługujących się j. polskim i j. rosyjskim;

Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 20

Program godzinowy:
9.00-9.30: rejestracja uczestników
9.30-12.45: sesja 1 (z przerwą 15-minutową)
12.45-13.45: przerwa obiadowa
13.45-16.30: sesja 2 (z przerwą 15-minutową)

Cena:
Cena szkolenia: 380 złotych.
Cena szkolenia dla członków organizacji partnerskich: 350 złotych.
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

Fundacja FreeLING przyznaje jeden grant szkoleniowy na szkolenie. Grant obejmuje darmowy udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, certyfikat uczestnictwa. Grant nie obejmuje obiadu. Zasady przyznania grantów można znaleźć w zakładce Szkolenia/Granty szkoleniowe.

Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.

Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone.

Uwaga! Szkolenie zostanie zorganizowane zgodnie z  zasadami sanitarnymi obowiązującymi w momencie szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia z powodów obostrzeń sanitarnych wpisowe zostanie zwrócone uczestnikom. Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za inne koszty poniesione przez uczestnika w związku z planowanym udziałem w szkoleniu (dojazd, noclegi).