24 czerwca 2020 r. – webinar – Szkolenie dla wszystkich tłumaczy – Transkreacja, czyli o kreatywności w tłumaczeniu

Organizator: Fundacja FreeLING

Termin: środa, 24 czerwca 2020 r., 16:15 – 17:30, 17:45 – 19:00

Miejsce: webinar (platforma Zoom, będzie dostępne nagranie)

Jesteś tłumaczem, świetnie znasz język, w którym pracujesz, a do tego kreatywność nie jest Ci obca? Lubisz bawić się słowem i masz tzw. lekkie pióro? Chcesz zaoferować swoim klientom nowe usługi, tak aby ich produkt odniósł sukces na rynku docelowym?
Specjalizujesz się w tekstach reklamowych i marketingowych albo chcesz rozwinąć skrzydła w tej ciekawej branży?
Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie z transkreacji!
Szkolenie z transkreacji pojawiło się po raz pierwszy nie tylko w ofercie FreeLING, ale i na rynku szkoleniowym w październiku ubiegłego roku. Szybko zabrakło miejsc. Ograniczenia związane z obecną sytuacją otwierają nowe możliwości i przyspieszają wdrożenie w życie wcześniejszych naszych planów. Dlatego szkolenie, które cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem przenosimy do sieci!

Zakres tematyczny:
Transkreacja (tłumaczenie + kreacja) jest stosunkowo nową dziedziną tłumaczeniową. W dużym uproszczeniu jest to połączenie przekładu, interpretacji i adaptacji tekstu docelowego w taki sposób, by uwzględnić kontekst kulturowy oraz zachować styl, emocje i intencje tekstu źródłowego.

Szkolenie skierowane jest do doświadczonych tłumaczy języka angielskiego i tłumaczy pozostałych języków, którzy posiadają co najmniej dobrą bierną znajomość języka angielskiego. Ze szkolenia skorzystają czynni tłumacze, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia w tłumaczeniach marketingowych i transkreacji lub których doświadczenie w zakresie tych dziedzin jest niewielkie. Przekazana wiedza będzie stanowiła solidną podstawę do dalszego doskonalenia umiejętności we własnym zakresie.

Program szkolenia obejmuje dwa moduły (każdy trwa 75 minut):

Moduł 1
1. Czym jest transkreacja?
2. Fakty i mity na temat transkreacji
3. Przykłady projektów transkreacyjnych
4. Do czego transkreacja się nadaje, a do czego nie
Moduł 2
1. Prezentacja wybranych narzędzi do transkreacji
2. Plusy i minusy transkreacji
3. Użyteczność transkreacji
4. Na co zwracać uwagę podczas korzystania z narzędzi do transkreacji?
5. Co można zepsuć w procesie transkreacji?

UWAGA: Uczestnictwo w szkoleniu wymaga instalacji aplikacji Zoom.

Prowadząca: Maria Jaszczurowska

Forma:
webinar interaktywny (będzie dostępne nagranie)

Grupa docelowa:
Szkolenie jest skierowane do doświadczonych tłumaczy języka angielskiego i tłumaczy pozostałych języków, który posiadają co najmniej dobrą bierną znajomość języka angielskiego.

Cena:
200 złotych; dla członków organizacji partnerskich: 180 złotych.

Wliczono w cenę:
dostęp do platformy webinarowej, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, dostęp do nagrania na sześć miesięcy, koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją. Jeśli uczestnik dokonuje rejestracji w terminie krótszym niż 7 dni przed szkoleniem opłatę należy uiścić tego samego dnia.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 20 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.

W przypadku braku możliwości udziału w webinarze w ustalonym terminie, uczestnik otrzyma dostęp do materiałów szkoleniowych w formacie elektronicznym oraz nagrania webinaru.

Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone.