7 kwietnia 2019 – Wrocław – Szkolenie dla tłumaczy j. włoskiego – Spółki z o.o. polskie i włoskie – akty notarialne, dokumenty rejestracyjne – podobieństwa i różnice

Organizator: Fundacja FreeLING

Termin: niedziela 7 kwietnia 2019 r.

Miejsce: Wrocław, Centrum Języka Hiszpańskiego i Kultury Iberoamerykańskiej „El Universo”, ul. Krasińskiego 15a/4

Zakres tematyczny:

Podczas szkolenia prowadząca omówi podobieństwa i różnice w procesie rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce i we Włoszech. Po przeanalizowaniu zagadnień teoretycznych oraz stosowanej w tym zakresie terminologii uczestnicy zastosują nabytą wiedzę w praktycznych ćwiczeniach translatorskich.

Uczestnicy będą pracowali m.in. nad tekstami takimi jak:

  • dokumenty rejestracyjne z Polski i z Włoch (w tym wybrane fragmenty KRS i Visura camerale);
  • akty notarialne dotyczące spółki z o.o.;
  • różne rodzaje pełnomocnictw w spółce z o.o.

Warsztaty, choć stanowią osobne szkolenie, będą w swojej treści nawiązywać do tematyki szkolenia sobotniego (reprezentacja i pełnomocnictwa). Udział w nim na pewno będzie pomocny przy pracy nad tekstami.

Prowadzący: Małgorzata Baran-Kalinowska

Forma: warsztaty tłumaczeniowe i terminologiczne (5 godzin zegarowych)

Grupa docelowa:
Szkolenie jest skierowane do początkujących i doświadczonych tłumaczy.
Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 20

Program:
09.30-10.00: rejestracja uczestników, powitanie
10.00-13.00: warsztat (w tym 15 minut przerwy)
13.00-14.15: obiad
14.15-16.15: warsztat (w tym 15 minut przerwy)

Cena:
Cena szkolenia: 290 złotych.
Cena dla członków organizacji partnerskich, tłumaczy uczestniczących w innym szkoleniu w ten weekend: 250 złotych.
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.

Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone uczestnikom.