Organizator: Fundacja FreeLING
Termin: sobota, 1 czerwca 2019 r.
Miejsce: Warszawa, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Business Room, ul. T. Chałubińskiego 8 (uwaga: zmiana adresu!)
Zakres tematyczny:
Szkolenie przeznaczone jest dla tłumaczy języka rosyjskiego oraz tłumaczy posługujących się językiem rosyjskim jako językiem pośrednim przy tłumaczeniu tekstów specjalistycznych, którzy chcą tłumaczyć dokumenty związane z dopuszczeniem wyrobów medycznych do obrotu.
Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- przegląd źródeł terminologii – europejskich i rosyjskich aktów prawnych dotyczących wyrobów medycznych
- podstawowa terminologia, niezbędna do prawidłowego wykonania tłumaczenia dokumentów wymaganych w procesie rejestracji wyrobów medycznych na rynkach wschodnich
- analiza i tłumaczenie wybranych dokumentów: certyfikaty wolnej sprzedaży, deklaracje i certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo wyrobu
- wskazówki dotyczące tłumaczenia instrukcji obsługi/instrukcji użytkowania
Prowadząca: Anastazja Brzezińska
Forma: prezentacja interaktywna z możliwością zadawania pytań z sali + warsztaty translatorskie
Grupa docelowa:
Szkolenie jest skierowane do tłumaczy języka rosyjskiego.
Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 20
Program:
9.30-10.00: rejestracja uczestników
10.00-13.00: sesja 1 (z przerwą 15-minutową)
13.00-14.00: przerwa obiadowa
14.00-17.00: sesja 2 (z przerwą 15-minutową)
Cena:
Cena szkolenia: 320 złotych.
Cena dla członków organizacji partnerskich, tłumaczy uczestniczących w innym szkoleniu w ten weekend: 280 złotych.
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.
Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.
Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.
Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone.