Organizator: Fundacja FreeLING
Termin: 27-28 stycznia 2018 r. (sobota-niedziela)
Miejsce: Warszawa, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Business Room, ul. Grójecka 1/3
Zakres tematyczny: Intensywne szkolenie przygotowujące do egzaminu na tłumacza przysięgłego
Warsztaty przeznaczone są dla tłumaczy pragnących uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego oraz studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem tłumacza (przysięgłego). Warsztaty stanowią idealną intensywną rozgrzewkę przed egzaminem, który zostanie przeprowadzony w Ministerstwie 5 lutego 2018 r.
W trakcie szkolenia uczestnicy będą tłumaczyć pisemnie według formuły obowiązującej kandydatów do egzaminu na tłumacza przysięgłego.
Szkolenie potrwa dwa dni. Uczestnicy mogą zapisać się na jeden wybrany dzień albo na dwa dni. Jednak jako optymalne rozwiązanie sugerujemy uczestnictwo w obu dniach, jako że stanowią one doskonale uzupełniającą się całość.
Dzień 1: Tłumaczenie tekstów z dziedziny ekonomii i finansów:
- W świecie firm i spółek
- Tłumaczenie umów
- Bankowość i finanse
- Test podsumowujący
Dzień 2: Tłumaczenie tekstów z dziedziny prawa:
- Prawo cywilne
- Prawo karne
- Prawo międzynarodowe
- Test podsumowujący
Prowadząca:
Agata Kornacka
Forma:
Intensywne warsztaty terminologiczne i tłumaczeniowe
Grupa docelowa:
Tłumacze pisemni, a w szczególności osoby zamierzające przystąpić do egzaminu na tłumacza przysięgłego, studenci kierunków tłumaczeniowych i filologicznych oraz studiów podyplomowych, specjalizujący się w tłumaczeniach, jak również pozostałe osoby pragnące poznać i zrozumieć język hiszpański z zakresu prawa oraz ekonomii.
Aby zapewnić intensywną pracę podczas szkolenia, liczba uczestników szkolenia jest ograniczona:
Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 6
Program:
9.30-10.00: rejestracja uczestników
10.00-13.00: warsztaty (z przerwą 15-minutową)
13.30-14.00: przerwa obiadowa
14.30-17.30: warsztaty (z przerwą 15-minutową)
Cena:
Cena szkolenia:
– 1 dzień: 450 złotych / 420 złotych dla członków organizacji partnerskich
– 2 dni: 820 złotych / 760 złotych dla członków organizacji partnerskich
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.
Rejestracja:
Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Uwaga! Od stycznia 2018 r. Fundacja ma nowy numer konta!
Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie.
W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.
Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „Zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 100 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.
Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone uczestnikom.