4 marca 2017 – Warszawa – Szkolenie dla tłumaczy j. niemieckiego – Wstęp do tłumaczenia tekstów medycznych

Organizator: Fundacja FreeLING

Termin:  4 marca 2017 r. (sobota)

Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9

Zakres tematyczny:
Podczas szkolenia zostaną omówione rodzaje tekstów medycznych i ich charakterystyka. Prowadzący przedstawi najważniejsze pojęcia z zakresu anatomii, diagnostyki i terapii oraz problemy terminologiczne w przekładzie dokumentacji medycznej (Arztbrief, Befundbericht, Entlassungsbericht, Operationsbericht etc.). Uczestnicy otrzymają także informacje na temat pomocy translatorskich, takich jak słowniki, przydatne strony internetowe i teksty paralelne.
Zdobytą wiedzę teoretyczną tłumacze zastosują w praktycznych ćwiczeniach terminologicznych i tłumaczeniowych wybranych tekstów.

Prowadzący: dr Konrad Łyjak

Forma: wykład w formie prezentacji interaktywnej oraz praktyczne ćwiczenia terminologiczne i tłumaczeniowe

Grupa docelowa:
Szkolenie jest skierowane do początkujących i doświadczonych tłumaczy języka niemieckiego zainteresowanych tłumaczeniami tekstów specjalistycznych z zakresu medycyny.
Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 25

Program:
9.30-10.00: rejestracja uczestników
10.00-13.00:  sesja 1 (z przerwą 15-minutową)
13.00-14.00: przerwa obiadowa
14.00-17.00: sesja 2 (z przerwą 15-minutową)

Cena:
Cena szkolenia: 275 złotych.
Dla członków Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy, PT TEPIS, Branżowego Związku Tłumaczy oraz dla tłumaczy uczestniczących w innym szkoleniu w ten weekend: 230 zł.
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.

Fundacja FreeLING przyznaje trzy granty szkoleniowe dla studentów na wybrane szkolenie w weekend medyczny 3-5 marca. Zasady przyznawania grantów można znaleźć w zakładce Szkolenia/Granty szkoleniowe.

W centrum konferencyjnym można zarezerwować nocleg w promocyjnej cenie, powołując się na udział w szkoleniu Fundacji FreeLING (pokój jednoosobowy – 165 zł, pokój dwuosobowy – 180 zł). W centrum konferencyjnym można także skorzystać z płatnego parkingu.
Opłaty za nocleg i parking nie są ujęte w cenie szkolenia.

Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.

Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone uczestnikom.