Organizator: Fundacja FreeLING
Termin: 4 marca 2017 r. (sobota)
Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9
Zakres tematyczny:
Szkolenie poświęcone będzie terminologii z dziedziny ginekologii (w tym procedurom zabiegowym) oraz ginekologii onkologicznej. Przykładowe wypisy szpitalne oraz opisy badań diagnostycznych (USG, PET, TK, endoskopia, histopatologia) posłużą przedstawieniu typowego dla dziedziny słownictwa w języku polskim oraz tłumaczeniu terminów na język angielski. Analizowane będą dokumenty w języku polskim oraz angielskim.
Prowadzący: dr Ewa Kościałkowska-Okońska
Forma: wykład w formie prezentacji interaktywnej oraz praktyczne warsztaty terminologiczne i tłumaczeniowe
Grupa docelowa:
Szkolenie jest skierowane do tłumaczy języka angielskiego oraz tłumaczy posługujących się językiem angielskim jako językiem pośrednim przy tłumaczeniu tekstów specjalistycznych. Wymagana dobra znajomość języka angielskiego.
Minimalna liczba uczestników: 5
Maksymalna liczba uczestników: 25
Program:
9.30-10.00: rejestracja uczestników
10.00-13.00: sesja 1 (z przerwą 15-minutową)
13.00-14.00: przerwa obiadowa
14.00-17.00: sesja 2 (z przerwą 15-minutową)
Cena:
Cena szkolenia: 275 złotych.
Dla członków Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy, PT TEPIS, Branżowego Związku Tłumaczy oraz dla tłumaczy uczestniczących w innym szkoleniu w ten weekend: 230 zł.
Wliczono w cenę: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad (zupa, danie główne), koszty administracyjno-organizacyjne, certyfikat uczestnictwa.
Fundacja FreeLING przyznaje trzy granty szkoleniowe dla studentów na weekend medyczny 3-5 marca. Zasady przyznawania grantów można znaleźć w zakładce Szkolenia/Granty szkoleniowe.
W centrum konferencyjnym można zarezerwować nocleg w promocyjnej cenie, powołując się na udział w szkoleniu Fundacji FreeLING (pokój jednoosobowy – 165 zł, pokój dwuosobowy – 180 zł). W centrum konferencyjnym można także skorzystać z płatnego parkingu.
Opłaty za nocleg i parking nie są ujęte w cenie szkolenia.
Rejestracja:
Uczestnicy mogą rejestrować się na stronie rejestracyjnej.
Po rejestracji należy w ciągu 7 dni przelać na konto Fundacji opłatę za udział w szkoleniu. Jeśli wpłata nie zostanie dokonana w tym terminie, organizator może anulować rejestrację. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku Fundacji do uczestnika wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem wpłaty i zapisu na dane wydarzenie. W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt z Fundacją.
Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami rejestracji w zakładce „zasady uczestnictwa”. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja potrąca 50 złotych z wpisowego. Pozostała kwota zostanie zwrócona na podane konto bankowe. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Fundacja nie zwraca wpisowego.
Uwaga! Fundacja zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników. W tym przypadku wpisowe zostanie zwrócone uczestnikom.