dr Witold Skowroński

Doświadczony tłumacz konferencyjny, członek prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych AIIC w Genewie; jedyny tłumacz konferencyjny posiadający w swej kombinacji język angielski A i język polski A. Tłumacz wielu znanych osobistości świata polityki, gospodarki, kultury i nauki.

Pracował niemalże na wszystkich kontynentach. Wielokrotnie tłumaczył Św. Jana Pawła II, a także Papieża Benedykta XVI podczas Jego wizyty w Polsce. Był tłumaczem prezydentów L. Wałęsy, A. Kwaśniewskiego, L. Kaczyńskiego, B. Komorowskiego i A. Dudy. W Polsce i zagranicą tłumaczył prezydentów USA George’a Busha, Billa Clintona i George’a Walkera Busha. Na zaproszenie strony brytyjskiej tłumaczył podczas jedynej wizyty oficjalnej w Polsce Królową Brytyjską i Księcia Filipa, a także na zaproszenie strony holenderskiej Króla i Królową Niderlandów podczas ich niedawnej wizyty w Polsce.

Tłumaczy w Parlamencie Europejskim i w Komisji Europejskiej. Jest dyrektorem Szkoły Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu.

Prowadził dla Fundacji FreeLING następujące szkolenia:

2 kwietnia 2016 – Poznań – Szkolenie dla tłumaczy – Techniki tłumaczenia liaison, konsekutywnego i symultanicznego