Informator Fundacji FreeLING
kwiecień 2015

Drogi Czytelniku!
Do Twojej skrzynki trafia właśnie pierwszy numer Informatora Fundacji FreeLING. Znajdziesz
w nim informacje na temat projektów szkoleniowych Fundacji FreeLING oraz minionych wydarzeń. Zapraszamy do lektury, a także zachęcamy do przekazywania go wszystkim osobom zainteresowanym.

Plany na wiosnę - Wrocław i Warszawa

17 kwietnia 2015 r. - Wrocław
Szkolenie dla tłumaczy języka niderlandzkiego

W piątek 17 kwietnia we wrocławskim szkoleniu weźmie udział 20 tłumaczy języka niderlandzkiego. Wykład prawniczy na temat Kodeksu postępowania karnego wprowadzi nas
w teorię i da solidne podstawy do praktycznych ćwiczeń terminologicznych.

Program szkolenia można znaleźć na stronie internetowej Fundacji, ale niestety... wolnych miejsc już nie ma. 

18 kwietnia 2015 r. - Wrocław
Szkolenie dla tłumaczy

18 kwietnia to kolejny dzień we Wrocławiu. Tym razem spotkamy się na szkoleniu o podwójnej tematyce. Przed południem wysłuchamy wykładu polonistycznego na temat najczęstszych potknięć językowych, które zdarzają się w tekstach pisanych.
Podczas sesji popołudniowej podejmiemy walkę ze stresem. Poznamy techniki zarządzania stresem, które mogą okazać się bardzo przydatne w naszym zawodzie. A wszystko to w miłej
i swobodnej atmosferze w hotelu GEM we Wrocławiu.

Pełny program szkolenia dostępny jest na stronie internetowej Fundacji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szkoleniu.

30 maja 2015 r. - Warszawa
Szkolenie dla tłumaczy

Nasze ogólnodostępne szkolenie po raz pierwszy w Warszawie! Odbędzie się ono w sobotę 30 maja 2015 r. Program szkolenia podzielony został na dwie sesje: wykład poświęcony zagadnieniom prawniczym oraz warsztaty polonistyczne.

Szczegółowe informacje o szkoleniu można znaleźć na stronie internetowej Fundacji. Przyjmujemy już zapisy na to szkolenie i oczywiście serdecznie zapraszamy do udziału.

---

Szkolenie dla tłumaczy w Lublinie zakończone sukcesem!

W sobotę 28 marca odbyło się pilotażowe szkolenie Fundacji
w Lublinie. Grono uczestników było kameralne, ale za to szkolenie okazało się bardzo intensywne i owocne. Uczestnicy wysłuchali wykładu dr. Adama Balickiego na temat prawa zobowiązań. Po obiedzie przyszła kolej na warsztaty polonistyczne, prowadzone przez Marcina Lipnickiego. Podczas szkolenia był też czas na prezentację Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy,
z którym Fundacja współpracuje. Prezes LST Irmina Daniłowicz przedstawiła plany i projekty Stowarzyszenia oraz przedyskutowała je z uczestnikami szkolenia.

---

Prezentacja Fundacji na konferencji branżowej

W niedzielę 29 marca założycielki Fundacji FreeLING zaprezentowały Fundację na konferencji branżowej The Translation & Localization Conference w Warszawie. Prezentacja odbyła się
w ramach polskiego dnia konferencji. Podczas prezentacji Stefanie Bogaerts, Małgorzata Szczypińska i Iwona Ostrowska przybliżyły zgromadzonym uczestnikom konferencji zasady działania Fundacji oraz przedstawiły plany na najbliższe miesiące. Prezentacja była jednocześnie zaproszeniem do współpracy z Fundacją.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość prezentacji Fundacji. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję konferencji. Mamy nadzieję, że się tam spotkamy!

---

Zaproszenie na Kongres Tłumaczy Lubelszczyzny

Fundacja FreeLing wraz z Lubelskim Stowarzyszeniem Tłumaczy serdecznie zaprasza tłumaczy wszystkich języków na Kongres Tłumaczy Lubelszczyzny, który odbędzie się
18 kwietnia 2015 r. w Lublinie. Temat przewodni tegorocznego kongresu brzmi:
„Prawo w praktyce zawodowej tłumacza”. 

Poszczególne sesje poprowadzą wybitni znawcy krajowego i międzynarodowego prawa, reprezentanci europejskich izb gospodarczych oraz znakomici przedstawiciele ogólnokrajowych organizacji zrzeszających tłumaczy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Lubelski Klub Biznesu.

Kongres Tłumaczy Lubelszczyzny to wydarzenie, na którym nie powinno zabraknąć żadnego tłumacza z Lubelszczyzny! Szczegółowe informacje o wydarzeniu wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są pod adresem: www.kongres.lst-lublin.org.pl

Kontakt z Fundacją FreeLING

info@freeling.pl
www.freeling.pl