Informator Fundacji FreeLING
wrzesień 2017

Drogi Czytelniku!

Wrzesień to miesiąc tłumaczy - 30 września obchodzimy nasze święto, Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Masz ochotę wspólnie świętować, spotkać się z kolegami i koleżankami po fachu i posłuchać kilku ciekawych wykładów? Zapraszamy na Konferencję Branżową! To rozgrzewka w sam raz na rozpoczęcie nowego sezonu szkoleniowego.

Potem może być tylko bardziej intensywnie. W październiku finanse i Xbench we Wrocławiu, w grudniu akty notarialne i szkoleniowy stół szwedzki w Warszawie.

Szczegóły już w tym Informatorze. Zapraszamy do lektury!

 

Konferencja branżowa - 30 września 2017 - Warszawa

Czy rzeczywiście tłumaczy za chwilę zastąpią maszyny, jakość tłumaczeń nikogo nie obchodzi, a stawki spadają? W Międzynarodowym Dniu Tłumacza zastanowimy się wspólnie z organizatorami Konferencji Branżowej 2017 co stanowi o wartości tłumaczeń. 

Fundacja FreeLING weźmie udział w tej dyskusji i zaprezentuje koncepcję programu „Profesjonalny Tłumacz - Świadomy Klient”, który zainicjowaliśmy wraz z Lubelskim Stowarzyszeniem Tłumaczy. Mamy nadzieję, że na Konferencji zainteresujemy nim szersze grono partnerów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, należącej do największych i najciekawszych wydarzeń branżowych w Polsce i w Europie.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji można znaleźć na stronie internetowej Konferencji. (Według informacji od organizatora zostało tylko 8 wolnych miejsc!)

 

Finanse i kontrola jakości - Wrocław zaprasza

W październiku zapraszamy do Wrocławia. Jak zwykle staraliśmy się ułożyć program tak, aby zarówno tłumacze małych, jak i dużych języków znaleźli coś dla siebie.

W piątek 20 października odbędzie się szkolenie z zakresu kontroli jakości i obsługi programu XBench, przeznaczone dla tłumaczy wszystkich języków.

W dniach 21-22 października organizujemy weekendowe szkolenie pod tytułem „Tłumaczenie sprawozdań finansowych”. Szkolenie składa się z dwóch części:

- w sobotę wykład w języku polskim, jako teoretyczne wprowadzenie do tematu sprawozdań finansowych. Wykład jest przeznaczony dla wszystkich tłumaczy, którzy chcą zrozumieć zawiłości terminologii finansowej w sprawozdaniach. Poprowadzi go ceniony ekspert i tłumacz, prof. nadzw. UP dr hab. Artur D. Kubacki.

- w niedzielę warsztaty praktyczne dla tłumaczy j. niemieckiego, francuskiego, angielskiego i niderlandzkiego. Pracujemy w sekcjach językowych nad przykładowymi dokumentami.

Już teraz można sobie zarezerwować miejsce na te szkolenia. Pełny plan szkoleń jesiennych jest dostępny na stronie internetowej Fundacji FreeLING.

.

Za mało? Czytaj dalej!

Szkolenia grudniowe Fundacji FreeLING w Warszawie

Na początku grudnia gościmy w Warszawie z bardzo bogatą ofertą szkoleniową. W programie systemy szkolnictwa, akty notarialne kupna-sprzedaży nieruchomości oraz prawdziwy szkoleniowy stół szwedzki. Już teraz możesz się zapisać! Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji FreeLING.

Szkolenia Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy

A może ktoś chciałby się wybrać do Lublina? Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy oferuje ciekawy program szkoleniowy na jesień. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej LST.

Szkolenia Localize.pl

Jeśli nie chce Ci się ruszyć z domu, prosimy zajrzeć do oferty szkoleniowej naszego partnera Localize.pl. Oprócz szkoleń stacjonarnych znajdziesz szereg ciekawych webinarów do wyboru. Dla czytelników naszego Informatora zniżka na wybrane szkolenia! Wystarczy przy rejestracji podać hasło FreeLING.

Warto skorzystać z tej możliwości!

Dziękujemy za wsparcie!

W lipcu otrzymaliśmy od Ambasady Królestwa Niderlandów wsparcie finansowe na projekty szkoleniowe skierowane do tłumaczy j. niderlandzkiego. W ten sposób Ambasada doceniła nasze wieloletnie starania o kształcenie ustawiczne naszych kolegów i koleżanek.

Dzięki wsparciu możemy zaoferować tłumaczom j. niderlandzkiego szkolenia w obniżonej cenie. Umożliwia ono nam też zaproszenie eksperta z zagranicy. Zastanawiasz się kogo zaprosimy? Niespodzianka ;-)

Mamy nadzieję, że pomoc Ambasady będzie pięknym przykładem dla innych tego, jak można wspierać działalność statutową Fundacji FreeLING. Na stronie internetowej w zakładce Współpraca/Jak wspierać Fundację umieściliśmy już informacje o możliwych formach wsparcia!!
Liczymy także na Was!!!

Kontakt z Fundacją FreeLING

info@freeling.pl
www.freeling.pl